Két érmet is szerzett a monori Bokros Blanka a felnőtt úszó országos bajnokságon

2017. április 24., hétfő, 09:23

A Monori SE-ből induló, ma már az MTK színeiben úszó versenyző több számban is megmérettette magát a Debrecenben rendezett versenyen. Csapatával két váltó számban is dobogóra állhatott. Az ob záró napján a 4x100 méteres vegyesváltóval ezüstérmet szereztek. Hatalmas csatában, kilenc századmásodperccel sikerült megelőzniük a harmadik helyezett csapatot. Előtte a 4x100 méteres gyorsúszás döntőjében volt érdekelt a kék-fehér egylet, itt bronzérmet szereztek.

Blanka középen, a Monori SE fiatal úszóival

A még csak 17 éves úszó egyéniben az összes pillangó számban rajthoz állt, 50, 100 és 200 méteren is B döntőt úszhatott. A verseny első napján a 200 méteres számban 15. helyen végzett, másnap az 50 méteren 14. lett.  Legjobb eredményét a 100 méteres távon érte el, itt 10. idővel ért célba. Nagy teljesítmény ez olyan számokban, ahol világklasszis versenyzők sora méri össze erejét: Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsa és Szilágyi Liliána voltak a monori lány ellenfelei! Gratulálunk Blankának a teljesítményéhez!